Profil - něco málo o mě a cestování

Na kolik se cítím

Podle toho jak ráno vstanu.

Oblíbené země

Nejspíš asi všechny, které jsem kdy měl možnost navštívit. Když člověk chce, v každé zemi najde něco zvláštního a výjimečného. Hodně mě oslovily země středního východu, po kterých jsem cestoval cca 10 let. Přeci, ale je jedna kam se vracím každý rok, a tou je Itálie.

Na kterých místech se mi hodně líbilo

Himaláje - Nepál, úžasní lidé a hory. Čína - Soutěska Skákajícího tygra.

Cesta, které si nejvíce vážím

Každá má cesta byla něčím výjimečná, ale má pozemní cesta přes Balkán, Turecko, Irán, Pákistán, Indii do Nepálu mi bez nadsázky opravdu změnila celý život. Tahle cesta mě dovedla až k mé dcerce Lauře.

Nejdelší cesta

Tak to bude taky ta cesta do Nepálu, ikdyž mé putování po Číně na tom nebude o moc hůře.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?

Jako malý jsem vyrůstal v době, kdy cestovat moc nešlo. Vždy jsem snil o tom, že navštívím některá zajímavá místa té naší planety. Chtěl jsem vidět Sochu svobody, Niagarské vodopády, egyptské pyramidy, jordánskou Petru, Taj Mahal, Velkou zeď v Číně. To se mi už splnilo a jsem za to neskutečně vděčný. Nicméně u toho jistě nezůstanu, je tu ještě spousta jiných krásných míst...

Cestování mi dalo jiný pohled na svět, možnost poznávat lidi a jejich země. Určitě mi to změnilo pohled na to, jak a v čem žijeme my. Nechápu rasisty a jim podobné lidi.

Vzalo mi taky některé věci, ale ty jsou malicherné a vnímám to jako osud. Prostě se to stát mělo a tak se to stalo. Jestli je to dobře nebo špatně, ať jednou posoudí někdo jiný.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel

Asi každý cestovatel co se nebojí a vrhne se do čehokoliv na světě. Rád poslouchám vyprávění J. Kolbaby.

Cestovatelské Curriculum Vitae

Ve škole to asi bylo přání stát se řidičem z povolání, abych se dostal někam do světa. Jinak nějaká ta dovolená v Bulharsku nebo Rumunsku. Po pádu komunismu a otevření hranic, vše začalo cestováním po Evropě. Pak jsme se svým kamarádem ze základní školy uskutečnili první větší cestu a tou bylo projetí USA od jihu na sever. Dále jsem se pak vrhnul na arabské země, ze kterých mě nejvíce nadchl Írán a Jordánsko. V poslední době pak mířím dál na východ.

Navštívené země

Laos, Thajsko, Kambodža, Vietnam, Čína, Indie, Nepál, Pákistán, Irán, Turecko, Jordánsko, Egypt, Rusko, Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko a Černá Hora, Kosovo, Makedonie, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Itálie a Sicílie, San Marino, Vatikán, Monako, Švýcarsko, Belgie, Holandsko, Lucembursko, Lichtenštejnsko, Francie a Korsika, Anglie, Španělsko, USA, Mexiko, Belize, Guatemala, Indonésie.

Cestovatelské sny a plány

Právě jsem se z cesty vrátil a pomalu začínam přemýšlet zas nad nějakou další. Kam by měla být ? Rozhodně někam, kde jsem ještě nebyl. Informace najdete v Plánovaných akcích.

Zvláštní záliby během cestování

Zajímám se hlavně o poznávání různých lidí a jejich kultur, náboženství, architektury a přírody. Rád fotím, takže míst a důvodů pro fotografování se najde vždy spousta.

Oblíbená historka z cest

Zážitek je snad jakákoliv cesta nějakým dopravním prostředkem v Asii. Nebo popíjení arabského čaje v kulometním hnízdu na břehu Mrtvého moře. Odklízení písku ze zavátých kolejí v Pákistánské poušti...

Významné expedice a projekty

Všechno ostatní jako cestopisy včetně spousty fotografií najdete na těchto stránkách ve fotogaleriích a cestopisech.

Autor

Píši cestopisy, jestli se to tak dá nazvat, ze svých cest.

Osobní www stránky

www.journey.cz

Osobní poznámka

Snad už je citace části manifestu Spiral Tribe:...jediný způsob, jak postupovat, je růst, Jediný způsob jak růst, je pronikat za hranice toho, co známe do nepoznaných oblastí neznáma. Neznáme je jediným zdrojem nových vědomostí...